برای اسباب کشی باید چه کارهایی بکنیم؟

اسباب کشی
همه فصل تابستان را به عنوان یک فصل گرم میشناسیم. البته گرمای تابستان را میتواند به زمانی مناسب برای جابجایی از یک منزل یا خانه به خانه ای دیگر دانست چرا که تعطیلی مدارس در ایران این فرصت مناسب را به اکثر خوانواده های دارای فرزند میدهد تا بتوانند منزل جدیدی برای خود انتخاب کنند. ما در این مقاله از پیداکردن منزل مناسب تا جابجایی و مستقر شدن در مکان جدید را به کمک اپلیکیشن 100 و در قالب یک اسباب کشی موفق که کمترین آسیب و هزینه را به وسایل های شما وارد نماید به شما آموزش خواهیم داد.

تکنیک پیدا کردن منزل مناسب

قبل از جابجایی و اتمام زمان و مهلت گرفته شده از صاحب خانه فعلی برای ترک منزل و دلیل اینکه چرا میخواهیم جابجا شویم، باید شما یک منزل مناسب جدید برای خود بیابید. راه های زیادی برای یافتن و پیدا کردن منزل یا خانه موجود است. اولین پیشنهاد مراجعه به بنگاه های خدمات ملکی یا املاک می باشد. طبیعتا این پیشنهاد وقت و زمان یا مهمتر از همه انرژی زیادی از شما میگیرد و اینکه هماهنگی بابت دیدن خانه های پیشنهادی نیز بین شما و خریدار هم داستان خود را دارد. برای حل این مشکلات پیشنهاد ما استفاده از اپلیکیشن 100می باشد. شما میتوانید با مراجعه به یکی از مارکت های معتبر اندرویدی و iOSی و با نصب اپلیکیشن منزل خود را با توجه به فاکتور های متراژ، تعداد اتاق، پارکینگ، آسانسور و … انتخواب نمایید و مستقیما با مالک ملک برای تنظیم قرار بازدید خارج از صرف وقت و انرژی که در آژانس های املاک مناطق مختلف تلف میکنید تماس بگیرید.

اگر شما علاقه ای به برقراری تماس مستقیم با فرد فروشنده یا صاحبخانه ندارید میتوانید از دسته بندی خدمات املاک اپلیکیشن 100 با املاکی های معتبر هر منطقه بدون مراجه مستقیم برای یافتن منزل مناسب تماس بگیرید.

حال شما منزل و زمان اسباب کشی خود را انتخواب کرده اید، حالا باید خود را برای نقل مکان از مکان قدیمی به جدید آماده کنید. در ادامه این مقاله هم میخواهیم به شما آموزش اسباب کشی مناسب و صحیح را بگوییم.

 

انتخاب یک شرکت حمل و نقل مناسب (اتوبار) یا وسیله مناسب باربری

شرکی را انتخواب نمایید که خودروهایی با بدنه فلزی و مسقف را به شما پیشنهاد بدهند. ظرفیت این خودروها نیز متفاوت است. حتما به این نکته توجه کنید که فضای قسمت بار خودروی انتخابی با متراژ و تعداد وسایل شما همخوانی داشته باشد تا دیگر به پرداخت چند هزینه بابت حمل اثاث منزلتان نپردازید. البته فراموش نکنید تعداد کارگر یا باربر را هم از قبل حرکت با موسسه باربری هماهنگ کنید تا بتوانید بهتر در هزینه های خود برای اسباب کشی مدیریت داشته باشید.

نکته: بعضی از این شرکت ها نیز با دریافت مبلغ مناسب بار یا اثاث شما را بیمه میکنند. البته ممکن است برای سفرها یا اسباب کشی های درون شهری این گزینه به شما بنا به قوانین باربری که با آن تماس گرفتید تعلق نگیرد. حداقل سوال کردن اینکه آیا اسباب و وسایل شما را بیمه می کند یا خیر ضرری ندارد.

البته چینش اساس توسط فردی که بنام بارچین در باربری ها شناخته می شود مهم است. حتما ماشینی را انتخواب کنید که به اصطلاح لوازم را برای جلوگیری از آسیب به مبلمان و لوازم آشپزخانه پتو پیچ میکنند.

شما میتوانید شرکت های مختلف باربری را بدون نیاز به روزنامه و تبلیغات و بروشورهایی که در سطح شهر پخش میکنند با مراجعه به بخش یا دسته بندی خدمات حمل و نقل در اپلیکیشن 100 بیابید.

 

اسباب کشی

تهیه ابزار یا وسایل مورد نیاز اسباب کشی

طبیعتا قبل از اسباب کشی شما به وسایلی برای بسته بندی و یا حمل لوازم خود از لوازم الکتریکی یا برقی گرفته تا کوچکترین وسایل خود نیاز دارید.

در زیر لسیت و کارایی این وسایل را به شما

  • کارتن: برای بسته بندی یا چیدن خرده وسایل حتما شما به ابعاد و انواع این کارتن ها نیاز خواهید داشت. بیاد داشته باشید کارتون موز همیشه بهترین جنس و استحکام را در بین مدلهای مختلف کارتون دارند. کارتن ها را میتوانید بصورت نو یا کارکرده تهیه کنید. پیشنهاد میکنم به سوپرمارکتهای اطراف خود سری بزنید تا از کارتن های آنها برای پایین آوردن هزینه خود استفاده کنید.
  • طناب: حتما برای بسته بندی و بستن بعضز از کارتن ها نیاز به مقداری طناب خواهید داشت. پس آن را فراموش نکنید.
  • نایلون های حباب دار: در هر منزلی لوازم شکستنی موجود است، زمان بسته بندی ممکن است بخواهید چنتا از این لوازم را در کنار هم بچینید. بس برای جلوگیری از آسیب رسیدن به آنها حتما به مقدار لازم نایلون حبابدار تهیه کنید. درضمن شما میتوانید از این نوع نایلونها برای حفظ بدنه مبلمان یا یخچال و دیگر لوازم نیز استفاده کنید.
  • روزنامه: اگر نایلن حباب دار در دسترس ندارید و یا نتوانستید آنها را بخرید میتوانید با قراردادن روزنامه باطله مچاله شده در بین لوازم شکستنی امنیت آنها را در برابر آسیبدیدگی بالا ببرید.
  • چسب پهن: همانند طناب شما برای بسته بندی کارتن ها و دیگر وسایل حتما به چسب پهن نیاز خواهید داشت، پس آن را نیز نباید فراموش کرد.
  • ماژیک: خیال کنید در انبوهی از کارتنها میخواهید بعد از اتمام اسبابکشی به دنبال یک وسیله ای بگردید که در آن لحظه نیاز مبرم به آن دارید، پس نوشتن اقلام داخل کارتن با ماژیک دارای نوک مناسب امری حیاطی است. تهیه چند ماژیک هم فراموش نکنید.

 

تهیه یک فهرست زمانبندی از کارهای روز اسباب کشی آماده کنید

برای جلوگیری از سردرگمی در روز اثاث کشی بهتره که یک فهرست از تمام کارهایی که باید انجام داده و یا وسایلی که باید جمع و جور کنید، قبل از هر کاری تهیه کنید تا طبق برنامه ریزی و زمانبندی اقدام به جمع آوری وسایل خود کنید تا فشار و زمان خود را بتوانید بهتر مدیریت کنید.

 

نحوه صحصح بسته بندی لوازم منزل برای اثاث کشی

منزل خود را به بخش هایی همانند اطاق بچه ها، آشپزخانه، انباری و … تقسیم کنید و هنگام جمع آوری وسایل نام این بخش ها را در روی کارتن با محتوی داخل آن یادداشت کنید تا موقع بازکردن آنها سردرگم نشوید.

همانطور که قبلا فایده پلاستیک های حباب دار را توضیح داده ایم بهتر است وسایل شکستنی خود را در بین آنها بپیچید یا لابلای آنها را با لباسهای خود بپوشانید و در محکمترین کارتن قراردهید و درب آن را ببندید. فراموش نکنید عنوان شکستنی را حتما روی آنها درج کنید تا در موقع حمل احتیاط بیشتری روی این لوازم داشته باشید.

اگر اهل گل و گیاه هستید برای گلدانهای کوچک کارتن محکمی در نظر بگیرید و آنها را در آن قرار دهید. سپس چند تکه چوب بندی و مقاوم بکمی بزرگتر از بلند ترین گلی که دارید در جعبه و یا خاک گلدان ها عمود کنید سپس پلاستیکی روی جعبه با چند سوراخ برای تنفس گل بکشید و محکم آن را به بدنه کارتن بچسبانید. برای گلدانهای بزرگ چاره ای جز حمل توسط کامیون در کنار اسباب های بزرگ ندارید.

برای لباس هایی که به چوب لباسی آویزان است، بهتر است که با همان چوب لباسی به صورت چندتایی در یک پلاستیک بزرگ یا درون یک ملافه قرار دهید. از چمدانهای بزرگی هم که دارید می توانید برای جاسازی و انتقال البسه خود استفاده کنید.

اگر کارتن و یا جعبه تلوزیون و سیستم صوتی و تصویری و لوازم حساس از این دسته را تدارید حتما سعی کنید با وسیله شخصی خود آنها را جابجا کنید تا مبادا آسیب ببینند.

 

مراقبت از خود و حفظ سلامت اعضای خانواده

اسبابکشی برای خانمها همیشه یک کابوس هست. مخصوصا اگر هرساله بخواهید جابجا شوید و از یک خانه به خانه دیگر بروید. در ادامه یک راهکار ساده برای تقسیم کار و کم کردن فشار از روی خانمها به شما معرفی میکنیم.

اول به فرزندانتان مسئولیت دهید که خودشان لوازم خود را جمع کنند. کارتن و جعبه های کوچکی را انتخاب کنید تا هنگاهم جابجایی وسایل مجبور نشوید تا جعبه های بزرگ و سنگینی جابجا کنید. هنگام بسته حتما روی صندلی کنار میز بشینید و و جعبه ها بسته بندی کنید یا با خیال راحت روی زمین بشینید و سپس لوازم خود را بسته بندی کنید.

 

اشیاء قیمتی

حتما نکات امنیتی را برای جابجایی لوازم و اشیاء قیمتی خود در نظر بگیرید. پیشنهاد میکنم برای جلوگیری از گم شدن چند روز قبل آنها را جمع آوری کنید و نزد یکی از اقوام یا آشنایانی که به آنها اعتماد دارید بسپارید و سپس بعد از اسبابکشی آنها را به منزل جدید منتقل کنید.

بررسی و چک کردن نهایی

بعد از اتمام کار حتما یک بار تمام منزل خالی و قدیمی خود را چک کنید. انباری، کابینت ها، کمد ها و … تک به بک بازبینی کنید تا مبادا وسیله ای جا مانده باشد.