پنج ویژگی خرید معقولانه

مقاله ویژگی خرید هوشمند

میزان پس انداز و سرمایه همیشه نقش مهمی در هر خریدی دارند، ما مطمئنیم که همه ما برنامه ریزی های برای اهداف خود در بازه زمانی کوتاه مدت و یا بلند مدت در زندگی خود مشخص کرده ایم. اما چطور می توانیم با استفاده از ابزارهاییکه در دست خودمان هست زودبر به هدفمان برسیم. یکی از آها کنترل خرج و مخارج می باشدکه در اینجا ما برخی از مواردی که «ویژگی خرید معقولانه هستند» را برای شما جمع آوری کردیم:

برای خرید خود دلیل قانع کننده بیاورید

به طور خلاصه از خودتان چند بار بپرسید آیا واقعا این خرید ارزشش را دارد؟ ممکن است شما برای پرداخت این هزینه یک یا چند ماه زحمت کشیده اید. حتما برای هر خرید خود وقت بگذارید و در مورد تمامی مسائل بعد از خرید فکر کنید و یک یا چند دلیل قانع کننده ای بیاورید که ارزشش را داشته باشد.

یکی از ویژگی خرید خوب این است که احساسی تصمیم نگیرید و مشورت کنید

هیچوقت برای خرید یک کالا احساسی تصمیم نگیرید. اول به مقدار پول موجود خود و مسائل بعد از خرید فکر کنید. شاید بعد از خرید یادتان بیاید که باید یک چیز مهمتری خرید میکردید. پس برای خرید کردن احساسی تصمیم نگیرید و در لحظه فکر نکنید. حتما با یکی دو تا از دوستان صمیمی یا همسرتان قبل از خرید مشورت کنید. باید این ویژگی خرید را در خود تقویت کنید.

در مورد شرایط کالا و مسائل جانبی آن تحقیق کنید

قبل از هر خریدی اطلاعات کافی در مورد آن کالا بدست بیاورید. برای اینکار می توانید از گوگل کمک بگیرید. تمام کالاهای مشابه را بررسی نمایید. مزایا و معایب را برای خود لیست کنید تا در نهایت بهترین و مناسب ترین گزینه را انتخاب نماید.

البته در نظر داشته باشید یک سری مسائل را قبل از خرید از فروشنده بپرسید. نوع گارانتی و خدمات پس از فروش در قیمت تمام شده یک کالا بسیار تاثیر گذار است. گاهی اوقات هم بید شرایط حمل و زمان تحویل را بررسی کنید. مسلما حمل و تحویل رایگان هزینه ی سرباری به شما نمی افزاید.

در دنبال حراج و فروش ویژه باشید

همیشه سعی کنید در جستجوی فروش و تخفیف یک کالا چه بصورت آنلاین و غیر آنلاین باشید. اگر میخواهید آن را از آگهی های 100 خریداری کنید، مطمئن شوید که قیمت اجناس مشابه را بدانید تا به جیب و اقتصاد خود صدمه نزنید. اگز قصد خرید از فورشگاه های آنلاین اپلیکیشن 100 دارید حتما از فیلتر حراج و فروش ویژه استفاده کنید تا کالاهایی با قیمت مناسبتر را بیابید.

قدرت و اعتماد به نفس نه گفتن به فروشنده ها را تمرین کنید

افراد هوشمند و عاقل قبل از هر اقدامی در خرید فارغ از اینکه کالای مورد نظر جدی یا زیبا باشد یا این که آن جنس دسته دوم با قیمت مناسبب هست به کلیه شرایط خود در آینده فکر میکنند، سپس به سنجش مقدار نیار فعلی خود به آن کالا و قیمت آن مقایسه کنید و بعد نسبت به  پرداخت هزینه اقدام نمایید. اگر شرایط مناسب نبود با یک نه گفتن به فروشنده ای ویژگی خرید نکردن را در خود تقویت نمایید.

همیشه به فکر این باشید که چقدر برای موجودی جیب خود تلاش کرده اید تا آن پول را بدست بیاورید. اگر شما در مورد خرید مطمئن نیستید، نترسید آن را به سراحت به فروشنده اعلام نمایید. گاهی اوقات شما به کمی زمان بیشتری برای تصمیم گیری نیاز دارد، و این کاملا قابل درک است. همیشه یک خریدار عاقل به خود اجازه نمیدهد که سریع و آنی خرید کند.

آیا فکر می کنید در شما این ویژگی ها برای خرید وجود دارد؟ سعی کنید موارد بالا را تمرین کنید تا خریدی موفق داشته باشید. همیشه موارد بالا را قبل از هر خریدی چه در آگهی های اپلیکیشن 100 و هر جی دیگه با خود مرور کنید.

با مراجعه به دسته خرید میتوانید دیگر مسائل مربوط به خرید را مطالعه نمایید.

درضمن همیشه رعایت نکات امنیتی خرید آنلاین را بررسی کنید و میتوانید برای راهنمایی و دریافت اطلاعات بیشتر می توانید از مشاوران پایگاه پلیس فتا استفاده نمایید.