چه زمانی باید برای تعمیر و نگهداری خودرو خود به تعمیرگاه برویم؟

تعمیر و نگهداری خودرو یا همان سرویس دوره ای ماشینموارد تعمیر و نگهداری خودرو با توجه به نوع و مدل هر خودرو متفاوت است، نکته مهم اینجاست که زمانی سن و کارکرد خودرو شما بالا می رود باید به موارد مختلفی در سرویس آنها توجه داشته باشید. حالا آیا وقت آن نشده که ماشین خود را برای بازبینی و انجام سرویس های دوره ای به تعمیرگاه ببریم؟ در ادامه 3 نشانه حیاتی را که نباید در این رابطه آنها را نادیده بگیرید به شما می آموزیم.

سیستم ترمز و تعلیق

وقتی پدال ترمز را به پایین فشار می دهید، چطور باید بفهمیم که ماشین شما نیاز به سرویس و تعمیرات جدی دارد؟ لرزش پدال، سختی، نرمی و صدای جیغ همه از علائمی هستند که این هشدار را به شما می دهند که وقت تعویض لنت ترمز یا روغن ترمز خودرو شما می باشد، برخلاف تصور که معمولا روغن ترمز را تعویض نمی کنند توصیه شده که باید آن را هنگامی که لنت های ترمز را تعویض می کنید با یک روغن نو جایگزین کنید.

مورد دیگر سیستم تعلیق خودرو و چرخ ها می باشد. هر صدای غیر طبیعی که از چرخ ها در هنگام دور زدن و یا رد شدن از روی موانع و سطوح جاده ای به گوشتان میخورد را جدی بگیرید.

رینگ و لاستیک های خودرو

مطمئن نیستید که زمان تعویض لاستیک های خودرو شما رسیده است؟ در اینجا دو عامل مهم برای تعویض لاستیک به شما اعلام می کنیم.

پوشش محافظ (میزان آج لاستیک)

چیزی که باعث می شوند لاستیک ها مفید باشند میزان آج روی سطح آنها می باشد. تاثیر آنها فراهم کردن میزان استحکاک لازم برای توقف و حرکت در جاده ها می باشد و ممکن است تحت تاثیر شرایط آب و هوایی، برف و باران ممکن است عملکد متفاوتی داشته باشند. در صورتی که  پوشش سطحی لاستیک کم شده باشد این احتمال وجود دارد که شما نیاز به لاستیک جدید دارید.

توصیه می شود برای بالابردن عمر آج لاستیک ها آنها را بصورت منظم و دوره ای جای آنها را با هم تعویض کنید.

سن و تاریخ تولید لاستیک

تاریخ تولیدهر لاستیک بر روی آن با یک عدد چهار رقمی که رو رقم از آنها نشاندهنده شمارنده هفته ی سال و دو رقم دیگر نشان دهنده سال تولید آن می باشد. عمر مفید هر لاستیک 5 سال می باشد و بعد از سپری شدن این زمان دیگر استحکام و مقاومت قبلی خود را ندارند هر چند که آنها کاملا نو و دست نخورده باشند دیگر آن کارایی قبلی را ندارند.

تعمیر و نگهداری سیستم انتقال قدرت یا گیربکس

روغن گیربکس اتومبیل هایی با سیستم انتقال اتوماتیک (گیربکس اتوماتیک) و معمولی، باید به طور مرتب نگهداری شوند. عدم کشش و قدرت کافی در سطوح مختلفیا ضربه زدن هنگام تعویض دنده یکی از نشانه های مهم برای بررسی گیربکس اتوماتیک می باشد که باید سریع آنها را رفع نمایید.

اگر شما به دنبال خدماتی مانند مکانیک خودرو و تکنسین خدمات خودرو و ماشین خود هستید، می توانید به تعداد زیادی از آنها در 100 دست پیدا کنید. همچنین شما همچنین می توانید لوازم جانبی و بدکی ماشین خود را در 100 ارتقا دهید!

البته مطالعه مطالب و مقالات مرتبط با خودرو زیر را به شما توصیه می کنید:

چطور روغن موتور اصلی را از تقلبی تشخیص بدهیم

لوازم جانبی خودرو خود را بفروشید و چگونگی خرید و ارتقاء لوازم خودرو

توصیه هایی برای خرید خودرو کارکرده