چطور از یک فروشگاه اینترنتی امن خرید کنیم؟

خرید امن اینترنتی
امروزه با گسترش کسب و کار های اینترنتی و آسان شدن این گونه خریدها با امکانات انتخاب مناسب و مقایسه قیمت ها در دنیای مجازی فراوان شده است که نگرانی هایی نیز بابت نا امن بودن بستر خرید و فروش اینترنتی و از دست رفتن اطلاعات شخصی و مالی به دست افراد سودجو در ذهن خریداران را به خود مشغول کرده است که آیا این فروشگاه اینترنتی امنیت من را تامین میکند؟ و یا کالا و خدمات را بعد از پرداخت هزینه بدرستی تحویل میدهند؟ در ادامه چند راه برای حفظ امنیت در خرید اینترنتی به شما پیشنهاد میکنیم.

  1. اگر در ایران زندگی می کنید از فروشگاه های دارای نماد الکترونیکی و نماد ساماندهی هستند خرید کنید، زیرا هویت صاحب فروشگاه توسط مراجع مربوطه قبلا بررسی شده است. (نکته میتوانید با کلیک بر روی لوگوی مجوز های فوق به سایت ناظرو صادر کننده متصل شوید و بر این مجوز مشخصات صاحب سایت را بررسی کنید.)
  2. در فرایند خرید و اتصال به صفحه درگاه بانک حتما آدرس بانک عامل را در نوار آدرس مرورگر خود چک و بررسی کنید. نشانگر قفل سبز رنگ در نوار آدرس صحت رمز نگاری اطلاعات آن صفحه را تامین میکند.
  3. مرورگرهای رایج اینترنتی معمولا کلمه های عبور را ذخیره می کنند. به یاد داشته باشید در صفحه پرداخت پسورد ها اصلا را ذخیره نکنید. هر چند که این داده ها در تلفن همراه شما و رایانه شما ذخیره می شود ولی هر لحظه ممکن است رایانه یا گوشی شما به سرقت برود.
  4. فروشگاه های اینترنتی دارای نماد الکترونکی 2 ستاره از پروتکل ssl برای رمزنگاری صفحات اینترنتی خودشان استفاده میکنند. در این فروشگاه ها امنیت خرید شما به نسبت دیگر فروشگاه های اینترنتی بالاتر است. (اطلاعات شما تقریبا غیر قابل شنود یا sniff می شود. نشان دهنده استفاده کنندگان این قابلیت در وب سایت، آدرس های اینترنتی هست که با https و قفل سبز رنگ موجود در نوار آدرس مشخص و قابل تشخیص می باشد)
  5. از فروشگاه های آنلاین معتبری که دیگر تبدیل به برند شده اند و اغلب مردم آنها را میشناسند خرید کنید. آنها اطمینان کاربران و جامعه را با خدمات خوب و به موقعشان جلب کرده اند.
  6. اگر از وب سایت ها و اپلیکیشن هایی که بدون واسطه خریدار و فروشنده را به هم متصل میکنند استفاده میکنید. حتما پرداخت را به پس از رویت یا تحویل کالا موکول کنید و محل قرار را در مکانی عمومی تنظیم کنید.

در اپلیکیشن و وب سایت 100 تمام موارد بالا رعایت شده است. درضمن اطلاعات هویتی فروشگاه اینترنتی کاربران با کارت ملی و جواز کسب تایید شده است و از اینرو در کنار خریدی بدون واسطه احراز هویت صاحبان فروشگاهش یک مزیت ویژه نسبت به دیگر رقابش می باشد تا بتواند خریدی امن برای شما فراهم کند.