تکنیک هایی برای خرید و فروش موفق ملک و آپارتمان در این بازار راکد مسکن

فروش خانهدر سایت 100 یه بخش ویژه تخصصی برای خرید و فروش موفق ملک و آپارتمان مهیا شده که امکان معرفی و عرضه و آگهی کردن بصورت فایل آنلاین برای شما وجود دارد که با پر کردن فیلدهای تخصصی مربوطه می توانید مشتری های مورد نظر خود را در این بازار جذب کنید.فروشندگی هیچ موقع کار آسونی نبوده، چرا که درک نیاز مشتری و عرضه کالا و خدمات خودتون به جامعه هدف بازار، کاری بس دشوار است و نیاز به آموزش بازاریابی و فروش بصورت حرفه ای دارد و باید بصورت تخصصی و با استفاده از تکنیک های برتر و بدور از هر گونه فریب کاری صورت گیرد، پر واضح است که این موضوع در مقوله ای چون فروش موفق ملک و آپارتمان و خانه و منزل مسکونی نوساز و کلنگی با توجه به مبلغ معامله و حساسیت بیشتر دارای اهمیت فوق العاده تری هست که در این مطلب سعی داریم به تکنیک هایی در این خصوص اشاره کنیم:

1) صادق و راستگو باشید، چرا که صداقت مهم ترین، اصلی ترین و اولین نکته حرفه فروش و بازاریابی هر محصول و کالایی به ویژه ملک و ساختمان است.

2) هر شغل و حرفه ای دارای آفت می باشد، آفت فروش هم عجله کردن است و مغرور بودن. از عجله برای عقد قرارداد بگیر تا غره شدن برای اولین موفقیت هایت.

3) گاهی مشخصات ملک و آپارتمان و ساختمان برای مشتری اهمیت ندارد، بلکه آنچه که از خرید گیرش می آید و منتظر توضیح شما در این خصوص است.مطمئن باشید از مشتری عاقل تر نیستید؛ پس بهتر است نقش آن ها را نیز بازی نکنید. نگاه عاقلانه و از بالا به پایین نگاه نکنید چون در هنگام فروش شکست خواهید خورد.

5) دانسته های خود را به رخ مشتری نکشید بلکه فقط به سؤلات او جواب بدید.

6) هیچ ملک و ساختمان و آپارتمانی بدون عیب و نقص نیست، پس بهتر است به بعضی از این موارد نیز اشاره کنید و راههای بهبود آن را هم به مشتری پیشنهاد دهید.

7) درجلسه اول ملاقات حضوری، به شنیدن دقیق خواسته ها و نیازهای مشتری بپردازید و سعی کنید یه درستی و دقت این نیازها را یادداشت کنید و هر جا رو هم که شک دارید سوال کنید و در مورد فروش های مهم، اصلا سعی نکنید در ملاقات اول قرارداد را ببندید. قراردادی که در ملاقات های بعدی عقد شود، بسیار محکم تر و منطقی تر خواهد بود؛ چرا که فرصت بیشتری به خود و مشتری جهت بررسی نیازها و رفع آن ها داده اید و همچنین تا زمانی که نیاز مشتری رو درست و واضح درک نکنید، اصلا نمی توانید مورد مد نظر او را تامین کنید.

8) شیوه های متنوعی رو برای روبرو شدن با مشتریان متفاوت خود تدوین کنید تا با یک روش با همه رفتار نکنید.

9) فرآیند فروش را دوطرفه فرض کنید و هیچگاه صرفا به منافع یک طرف فکر نکنید، چون معامله یک زمین مبارزه نیست که فقط یک برنده داشته باشد و باید بصورت برد- برد باشد، در غیر این صورت منتظر نقض قرارداد و مشکلات بعدی باشید.

10) خوب بشنوید و هوشمندانه شنیدن را سرلوحه کار خود قرار دهید که شرط اول فروش صحیح و موفق است.

11) هیچگاه سعی نکنید جلوجلو جواب سؤلات احتمالی مشتری را سریع بدهید بلکه بهتر است جواب سؤلات را به بررسی بیشتر موکول نمایید تا مشتری تصور نکند فقط می خواستید از سر خود باز کنید.

12) سعی کنید به مشتری اعتماد کنید و البته جایی که قدر اعتماد شما را بدانند.

13) فروش خیلی لذت بخشه و الفبای آن یکی است و اولین و آخرین حرف مهم در آن رضایت مشتری است.

14) تمرین، تمرین و تمرین، تکنیک های فروش را به جای مشتریان با سایر همکاران خود تمرین کنید و همواره خودتان را ارزیابی کنید و این یکی از رموز مهم موفقیت در فروش است.

15) هرگز مقلد نباشید و در تکنیک های فروش سعی کنید خودتان صاحب سبک باشید چرا که آیا خود شما از یک دنباله رو خرید می کنید؟

16) بدقولی بزرگترین آفت اعتماد مشتری به شماست، پس سعی کنید با انتخاب زمان و با مطالعه قبلی و مدیریت زمان جهت تحویل ملک یا ساختمان نوساز یا اتمام خانه ای که متعهد شده اید، اولین سابقه مثبت و تبلیغ موثر را برای خود رقم بزنید و فرصت به این خوبی را از دست ندهید. اگر هم به هر دلیلی بدقولی کردید هیچگاه به دروغگویی متوسل نشوید.
17) بجای تبلیغات تکراری و حرف های حوصله سر بر مثل کیفیت مصالح سازه و … به یک ویژگی متفاوت ساختمان و یا ملک که در ذهن ها می ماند اشاره کنید. بیشتر به تفاوت های ملک خود با ملک ها و ساختمان های دیگر بپردازید. و اصولا تفاوت ها در ذهن ها می ماند نه برتری ها. ضمن اینکه برتری ها ممکن است در مقایسه با سایرین نقض شوند ولی تفاوت ها این طور نیستند.

18) به شعار “همیشه حق با مشتری است” باور داشته باشید، چون جرأت کرده و در این بازار رکود شما را برای خرید انتخاب کرده است و این فرصت را به شما داده که محصول و یا خدمات خودتان را به او معرفی کنید .

19) بحث و جدل و اثبات حقانیت در هر شرایطی نادرست و اشتباهی جبران ناپذیر است و در مذاکرات فروش یعنی پایان همه چیز.

20) بگذارید مردم شما را با مهارت و تجربه ای خاص در خصوص فروش مسکن و ملک بشناسند، برای این کار به خلاقیت جدید نیاز دارید و برای خلاقیت فقط کافی است در عین آرامش، هوشمندانه ببینید و بشنوید و رفتار کنید.

21) به مشتریان خود اجازه انتخاب هم بدهید چرا که مردم دوست دارند خرید کنند اما نمی خواهند کالا یا خدماتی به آن ها تحمیل شود. با آزادی گزینش، شما به آن ها اجازه می دهید تا در کنترل شما باشند و به آن ها آزادی لازم برای مقایسه خدمات خود را می دهید. قبل از آنکه آن را با پیشنهاد رقیب تان مقایسه کنند، با آزادی انتخاب مشتریان را از خود خشنود می کنید. فروش شما بالا خواهد رفت و سود بیشتری نصیب شما خواهد شد.

22) با مشتریان خودتون با حسن نیت رفتار کنید و تماما به نمایش بگذارید و هنگامی که مشتریان درک می کنند که شما به آن ها بیشتر از پول شان دلبستگی دارید، شما فرصت فروش بیشتری خواهید داشت. فروشندگان بزرگ با قلب شان فروش می کنند نه با زبان یا قلم شان…!

برای خرید و فروش موفق ملک و آپارتمان ، ما اپلیکیشن و سایت ۱۰۰ را به شما پیشنهاد می دهیم. این را هم همیشه به یاد داشته باشید که جوینده یابندست. صبر و حوصله ی شما تضمین کننده ی موفقیت شماست