بایدها و نبایدها در کسب و کار و مصاحبه ی شغلی

شغل مناسب علاوه بر ثبات فکری و خودکفایی در زمینه ی مالی باعث رشد شخصیت اجتماعی افراد نیز می شود. از این رو ایجاد اشتغال و کارآفرینی در جوامع مختلف همواره یکی از مهمترین دغدغه های سیاسی امنیتی دولت ها بوده است ولی این مهم در کشورهای نفت خیزی چون ایران آنچنان که باید و شاید مورد توجه قرار نگرفته است و مهمترین دلیل آن نیز اتکای دولت به درآمدهای نفتی و عدم توجه به توانمندسازی قشر جوان برای ورود به بازار کار می باشد. حال با این اوضاع و شرایط و وجود بیش ۵ میلیون فارغ التحصیلان بیکار در جامعه بهترین راهکار برای ورود به دنیای کسب و کار چیست؟

از نگاه کارشناسان اقتصادی بهترین راهکار برای ورود سریعتر به دنیای کسب و کار تبدیل مزیت های نسبی به مزیت های مطلق و سپس ارتباط گیری موثر و مناسب با صاحبان کسب و کار است.

ارتباط گیری موثر و مناسب با صاحبان کسب و کار یک فرآیند چند بعدی و تدریجی است که اولین و مهمترین قدم در آن موفقیت در مصاحبه ی شغلی است. در این راستا ۱۰۰ با تکیه بر کارشناسان مجرب خود و دانش و تجربه ای که از تعامل با کسب و کار های مختلف به دست آورده، راز موفقیت در مصاحبه ی شغلی را برای اولین بار در قالب ۵ توصیه ی کلیدی به کاربران خود معرفی کرده است.

ارتباط گیری موثر و مناسب با صاحبان کسب و کار یک فرآیند چند بعدی و تدریجی است که اولین و مهمترین قدم آن موفقیت در مصاحبه ی شغلی است.

۱- حضور به موقع در جلسه ی مصاحبه: هیچ چیزی بدتر از دیر رسیدن به مصاحبه ی کاری نیست. شما با این کار به طور ناخواسته این سیگنال را به کارفرمای خود منتقل می کنید که فرد منظمی نمی باشید و برای وقت و فکر دیگران ارزشی قائل نیستید! بنابراین برای رسیدن به موقع در جلسه ی مصاحبه، وقت بیشتری را به این امر اختصاص دهید. ممکن است به هر دلیل مانند ترافیک وتصادف زمان بیشتری از شما گرفته شود بنابراین بایستی زودتر از برنامه ی زمان بندی حرکت کنید.

۲- پیش مطالعه: قبل  از مصاحبه ی کاری حتما سری به وبسایت شرکت مربوطه زده و با خدمات ، محصولات و جو کاری سازمان آشنا شوید. این پیش مطالعه در پاسخ دهی حرفه ای و منطقی به سوالات کارفرما تاثیر فوق العاده ای دارد.

۳- پیش بینی سوالات: به سوالاتی که ممکن است در آزمون استخدام پرسیده شود فکر کرده و با توجه به تجارب و ظرفیت های خود سوال ها را پاسخ دهید. تنها بر روی مسائل و مهارت های فنی تمرکز نکرده و سعی کنید با مثال های عملی، تصویری مناسب از روحیه ی تیمی خود ارائه دهید.

۴- به نقاط ضعف خود فکر کنید: یک کافرمای کارآزموده دوست دارد تا درباره ی نقاط ضعف شما اطلاعاتی داشته باشد. پس آماگی مواجه با این سورپرایز را هم در مصاحبه ی شغلی خود داشته باشید. اصولا شما باید بتوانید در حد دو سه جمله ی کوتاه ولی صادقانه نقاط ضعف خود را یادآوری نمایید (البته نه نکات خیلی منفی) درضمن حتما راهکاریها خود برای غلبه بر امور یاد شده را بازگو نمایید. این امر سبب ایجاد اعتماد در کارفرما نسبت به توانایی های شما می گردد.

۵- سعی کنید چک لیستی مشابه چک لیست زیر داشته باشید:

  • صادقانه رفتار میکنم: هیچ نقطه ی مثبتی در دروغ گفتن وجود ندارد
  • مودب خواهم بود و لبخند ملیحی خواهم داشت
  • رزومه ی خود را چک میکنم ( نباید غلط املایی و گپ زمانی در آن وجود داشته باشد)
  • دستاوردهای مهم خود را متذکر می شوم
  • وراجی نمیکنم! و حواسم کاملا به زمان مصاحبه است
  • چیز خاصی را در مصاحبه ام ممتاز جلوه می دهم. مثلا می توانم قبل از مصاحبه با شرکت تماس گرفته و با جا زدن خود به عنوان مشتری اطلاعات مناسبی درباره ی شرکت جمع آوری کرده و آن ها را در مصاحبه ی خود استفاده کنم.
  • حتما عکس خود را در رزومه درج خواهم کرد. این امر سبب یادآوری ساده ی من در نزد کافرما خواهد شد.
  • هیچ گاه عصبانی و ناامید نخواهم شد.
  • به موقع در جلسه ی مصاحبه حاظر خواهم شد و دیرکرد نخواهم داشت
  • ضمنا هیچ گاه ناامید نخواهم شد. دنیا پر از فرصت ها و شغل های فوق العاده است.

و اما نکته ی آخر: بهترین نوع تبلیغ برای استخدام و ورود به دنیای کسب و کار ارتباط با آدم ها و گروه های حرفه ای است. یک توصیه از طرف یک فرد و یا گروه حرفه ای عملا پل میانبری است برای استخدام شما در کمترین زمان ممکن. پس همین حالا به بخش استخدام و کاریابی 100 مراجعه کرده و با معرفی خود در پیج کسب و کار ۱۰۰ با هزاران کارفرما و شرکت مختلف آشنا شوید. علاوه بر این، به هزاران موقعیت شغلی جدید نیز دسترسی خواهید داشت.

100 در 100 موفقیت در کسب و کار

با ۱۰۰ دات آی آر